Korekcja powiek

(blefaroplastyka)

 

 


Skóra powiek zarówno górnych, jak i dolnych jest bardzo cienka i nie zawiera tkanki tłuszczowej. Powoduje to, że z biegiem czasu skóra staje się wiotka, co nawet młodej twarzy zmienia rysy, postarza i „dodaje lat”. Nadmiar skóry powiek może w skrajnych przypadkach powodować ograniczenie pola widzenia. Zabieg blefaroplastyki „odejmuje” kilka lat, nadając twarzy świeży wygląd.

 

Na czym polega zabieg?

 

Zabieg polega na wycięciu nadmiaru wiotkiej skóry oraz mięśnia okrężnego oka oraz, w razie potrzeby, na wycięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej, która – uwypuklając się nadmiernie w obrębie powiek dolnych – daje wrażenie tzw. „worków pod oczami”.

 

 

 

Czas trwania zabiegu1h
RekonwalescencjaOk. 2-4 tygodnie, w pierwszym okresie występuje obrzęk, szwy usuwane są po 7 dniach.
Blizny na powiekach (w załamku powieki górnej lub w linii tuż pod rzęsami na powiece dolnej) z upływem czasu (około 2-4 miesiące) zaczynają blednąć i stają się prawie niewidoczne.
Powrót do normalnej aktywności życiowej przewidywany jest po około 10 dniach.
Wymagane badaniaBadania do znieczulenie miejscowego: morfologia, APTT, INR, anty HBs, HBs antygen, HCV
Badania do znieczulenia dożylnego: grupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki, anty HBs, HBs antygen, HCV, EKG
ZnieczulenieMiejscowe lub dożylne
CenaPowieki górne: 3000-4000zł*
Powieki dolne: 4000-6000zł*

*Niektóre procedury medyczne objęte są podatkiem VAT, którego nie uwzględnia niniejszy cennik. 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego