Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową

 

 

 


Zabieg powiększenia piersi własną tkanką tłuszczową jest odpowiedni dla pacjentek, które posiadają zapas tkanki tłuszczowej w okolicy bioder, brzucha lub ud i nie oczekują powiększenia piersi o więcej niż jeden rozmiar podczas jednego zabiegu. Zabieg nie może być przeprowadzony u Pacjentek, które są  bardzo szczupłe lub  chcą w trakcie jednego zabiegu powiększyć biust o więcej niż jeden rozmiar. Wynika to z zasad bezpieczeństwa, bowiem w trakcie jednego zabiegu można podać do każdej z piersi maksymalnie 150 ml tłuszczu. Trzeba pamiętać, że objętość tłuszczu podanego w trakcie zabiegu z czasem zmniejsza się, gdyż dochodzi do resorbcji ( ok. 30-50%). Zabieg jednak może być powtarzany, ale nie częściej niż co ok. 5 miesięcy. Korzyść z zabiegu jest podwójna, oprócz efektu usunięcia niechcianej tkanki tłuszczowej z niepożądanych miejsc i wypełnienia piersi, uzyskujemy również efekt stymulacji procesów regeneracyjnych, dzięki zawartym w tkance tłuszczowej komórkom macierzystym.

 

Na czym polega zabieg?

 

Z miejsc, gdzie tkanka tłuszczowa występuje w nadmiarze (np. brzuch, okolica nad talerzem biodrowym tzw. „boczki”, uda) pobiera się ją przy pomocy cienkiej kaniuli na drodze liposukcji, następnie pobraną tkankę odpowiednio się przygotowuje i przeszczepia podobną kaniulą do piersi.

 

 

 

Czas trwania zabiegu1-2h
RekonwalescencjaPiersi są obrzęknięte przez ok. 2 tyg. Po zabiegu zaleca się noszenie biustonosza 24h/dobę przez ok. 3 tyg. Zakaz uprawiania sportu przez 4 tyg. Po zabiegu w miejscu pobrania może występować obrzęk lub siniaki (do tygodnia). Zaleca się noszenie bielizny uciskowej lub bandażowanie. Powrót do normalnej aktywności życiowej po 4 tygodniach.
Wymagane badaniagrupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki,kreatynina, anty HBs, HBs antygen, anty- HCV, EKG, + USG piersi lub mammografia u pacjentek 40+, zaświadczenie od internisty, RTG klatki piersiowej
ZnieczulenieMiejscowe + dożylne lub ogólne
CenaOd 8000zł*

*Niektóre procedury medyczne objęte są podatkiem VAT, którego nie uwzględnia niniejszy cennik. 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego